>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
edumoshaver
آفلاین

ارسال‌ها :16
عضويت: 15 /12 /1401
شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 1403 مشخص شده است. افراد بسیاری علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند. به همین دلیل، آگاهی متقاضیان از شرایط پذیرش در این مرکز ضروری است، زیرا دانشگاه فرهنگیان مانند دانشگاه شهید رجایی و مراکز خاص دیگر شرایطی ویژه برای پذیرش دارد.
تصویر: https://irantahsil.org/wp-content/uploads/2020/12/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%B3%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86.jpgجزییات شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان👈 دانشگاه فرهنگیان از آن دسته مراکز آموزشی است که برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در تمامی گروه‌های آموزشی دانشجو می‌پذیرد.از آنجا که شرایط شغلی برای پذیرفته شدگان این دانشگاه ایده آل است، رقابت سنگینی برای ورود به این مرکز وجود دارد. علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این مرکز شرایط سنی نیز دارد. این شرایط هر ساله تغییراتی دارند.
👈 به طور مثال، این مرکز برای مقطع کارشناسی در سال‌های گذشته تا 24 سال سن را مجاز اعلام کرده بود، اما ناگهان این سن را به 22 تغییر داد و حتی قصد کاهش دوباره سن مجاز به 20 سال را نیز داشت که با اعتراض داوطلبان رو به رو گردید. در حال حاضر نیز با توجه به آخرین گزارش‌های اعلام شده از این مرکز حداکثر سن مجاز به دانشگاه فرهنگیان 24 سال سن است.
👈 اما باید اشاره کنیم که پس از ارائه مصوبه دیوان عدالت اداری، اعلام شد افراد تا سن 40 سال مجاز به شرکت در مرحله گزینش و مصاحبه خواهند بود، اما به علت‌های مختلف این مصوبه برای سال 1402 اجرایی نشد و احتمال می‌رود چنانچه کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان در سال 1402 برگزار نشود، احتمال اجرای این قانون در سال 1403 قوت بگیرد.
👈 محاسبه کردن سن داوطلبان با توجه به مدارک و آنچه در شناسنامه افراد درج شده است، به استثنا آن دسته از افرادی که در آزمون سراسری شرکت می‌کنند، صورت می‌گیرد. از این رو هر نوع تغییری که در مدارک افراد از جمله تاریخ تولد انجام شود، داوطلب در هر مرحله از آزمون که باشد پذیرش نخواهد شد.
👈 از موارد دیگری که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند، انجام خدمت سربازی یا داشتن سوابق کاری است. تحت هیچ عنوان به سقف سنی داوطلبان افزوده نخواهد شد. در مجموع حداکثر سن برای دانشگاه فرهنگیان طبق مصوبات دانشگاه تغییر نخواهد کرد.
👈 متقاضیان باید توجه کنند که فقط شرط سنی برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان کافی نیست، چرا که این دانشگاه علاوه بر شرایط اعلام شده شرایط عمومی و اختصاصی هم دارد و از آنجا که این دانشگاه به صورت متمرکز با شرایط خاص دانشجویان را پذیرش می‌کند، بنابراین افراد باید مجموعه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان را مد نظر قرار دهند.
👈 افرادی که دارای رتبه مناسب باشند برای فرایند مصاحبه علمی دعوت خواهند شد و مواردی از جمله بینایی شنوایی و گفتاری آنها نیز ارزیابی می‌گردد.افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان👈 طی سال‌های گذشته، مبحث شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان بسیار حاشیه ساز بوده است. در ابتدا سن ورود به این دانشگاه 24 سال بود، تا این که به 22 سال کاهش یافت.
👈 حتی قرار بود به 20 سال نیز کاهش پیدا کند تا اینکه، مورد اعتراض افراد داوطلب قرار گرفت. طبق آخرین گزارش‌های ارائه شده، امسال شاهد اصلاح شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان بودیم که 24 سال تعیین شده است.آشنایی با محدودیت سنی دانشگاه فرهنگیان👈 سقف سنی که دانشگاه فرهنگیان اعلام کرده با شرایط سنی که در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری اعلام شده است ۲۴ سال تمام است. از آنجا که در سال گذشته سن پذیرش داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تعیین شده بود، احتمال می‌رود که اکثر متقاضیان به این موضوع توجه کنند که در سال جاری ممکن است که افزایش سن برای دانشگاه فرهنگیان لحاظ شود.
👈 در سال‌های گذشته سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال تمام بود، اما با تصمیم وزارت آموزش و پرورش به دلیل جذب نیروی جوان و پر انرژی سن پذیرش فرهنگیان کاهش پیدا کرد و سقف اعلام شده ۲۲ سال بود، اما این افزایش سنی اتفاق نیفتاد و شرط سنی به روال قبل خود ۲۴ سال بازگشته است.
👈 داوطلبان هم اکنون خواستار افزایش سن دانشگاه فرهنگیان هستند و در پی آن کارزار افزایش سن دانشگاه فرهنگیان ایجاد شد و درخواست متقاضیان هم اکنون به رئیس وزارت آموزش و پرورش ارائه شده تا افراد بتوانند شانس خود را در این زمینه امتحان کنند.
👈 افراد علاقمند به شغل معلمی این امکان را دارند که برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نمایند. این آزمون‌ها نیز محدودیت سنی دارند و افراد باید واجد شرایط سنی لحاظ شده باشند. سقف سنی مجاز برای شرکت در آزمون‌های آموزش و پرورش ۳۵ سال است. افراد می‌توانند برای پذیرش خود از طریق این دانشگاه اقدام کنند.
منبع: ​https://irantahsil.org/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%B3%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86/
چهارشنبه 24 آبان 1402 - 12:46

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل