>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
edumoshaver
آفلاین

ارسال‌ها :16
عضويت: 15 /12 /1401
اعلام نتایج آزمون دکتری 1402 + زمان بندی دقیق

اعلام نتایج آزمون دکتری مدتی بعد از برگزاری آزمون انجام می شود و این نتایج بر روی سایت سنجش قابل مشاهده هستند. در نتیجه متقاضیان می‌ توانند پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش از
اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری، اعلام نتایج دکتری سراسری و اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد مطلع شوند. اعلام نتایج آزمون دکتری شامل سه مرحله اولیه، انتخاب رشته و نتایج نهایی می باشد که در زمان مقرر به سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و نتایج آزمون دکتری سراسری و آزاد خود را مشاهده نمایید. نتایج اولیه آزمون دکتری روز یکشنبه 27 فروردین 1402 بر روی سامانه سنجش قرار گرفته است. برای مشاهده آژمون دکتری علاوه بر سامانه سنجش می توان از سامانه اختصاصی دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی azmoon.com نیز استفاده نمود که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.
زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری
در این بخش از مقاله تصمیم داریم اطلاعات کاملی نسبت به زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در اختیار شما قرار دهیم. شایان ذکر است تا بدانید داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت نموده اند، طی سه مرحله می بایست نتایج خود مشاهده و دریافت کنند. این مراحل شامل اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، نتایج انتخاب رشته و نتیجه نهایی بعد از انجام مصاحبه می باشند.
در گام نخست پس از برگزاری آزمون و در یک بازه مشخص، کارنامه اولیه در اختیار داوطلبان قرار داده می شود. در کارنامه اولیه ی هر داوطلب رتبه و تراز او مشخص شده است در نتیجه هر فرد می تواند با توجه به آن، از میان کد رشته محل های قید شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری، اولویت های خود را پس از ورود به سایت سنجش به ثبت برساند.
تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری
تمامی داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته دکتری، کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب و ثبت نموده اند، می بایست نتایج آن را دریافت نمایند تا در صورت کسب نمره حد نصاب، خود را برای مصاحبه آماده کنند.
زمان اعلام نتایج آزمون دکتری معمولا یک ماه پس از اتمام زمان انتخاب رشته می باشد. به نحوی که در آزمون سال گذشته شاهد بودیم این کارنامه حدود یک ماه بعد بر روی سایت قرار گرفت. به همین دلیل، می توان گفت که در سال آتی نیز روندی مشابه را برای اعلام نتیجه آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری سراسری خواهیم داشت.
باید توجه داشته باشید هنوز هیچ تاریخ دقیقی در خصوص اعلام نتایج آزمون دکتری از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است و با توجه به این که آزمون دکتری 1402 در تاریخ 11 اسفند ماه برگزار می شود؛ پیش بینی می کنیم اواسط اردیبهشت ماه این نتایج منتشر گردد. لازم به ذکر است در صورت انتشار زمان و تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری از سوی سازمان سنجش این مقاله به روز رسانی می شود.
زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری
مطمئنا شرکت در مصاحبه دکتری و قبولی در آن یکی از نفس گیرترین مراحل این آزمون به شمار می رود. لازم به ذکر است افرادی که با توجه به نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری، حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند در واقع پذیرفته شده نهایی محسوب می گردند.
توجه داشته باشید دعوت به مصاحبه دکتری به صورت چند برابر ظرفیت صورت می گیرد و تنها داوطلبانی می توانند قبول شوند که در مصاحبه، قوی تر عمل کرده باشند. پذیرش نهایی نیز بر اساس ظرفیت های اختصاص داده شده به هر کد رشته محل و تایید صلاحیت عمومی انجام می شود.
مجددا اگر بخواهیم برای تعیین تقریبی زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به سال گذشته رجوع کنیم، خواهیم دید که این کارنامه در اواخر مرداد سال گذشته منتشر شده است بنابراین می توان پیش بینی کرد بازه زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری در اواخر مرداد تا اوایل شهریور می باشد.
همچنین یادآور می شویم مقاله حاضر پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش به روز رسانی خواهد شد و زمان دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید. همچنین جهت اطلاع از آخرین اطلاعیه ها و اخبار نتایج آزمون دکتری می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و جدید ترین اطلاعیه ها را دریافت نمایید.
زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری
یکی از مراحل مهم در اعلام نتیجه آزمون دکتری مربوط به انتشار نتایج دعوت به مصاحبه است که در این قسمت قصد داریم به بررسی زمان اعلام نتایج نهایی و نتایج مصاحبه بپردازیم.
هر داوطلب بعد از آنکه انتخاب رشته دکتری خود را انجام داد باید منتظر اعلام نتایج کنکور دکتری باشد. لازم است بگوییم زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری با دانشگاه های آزاد متفاوت است اما اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.
نکته مهم این است که در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری، چندین برابر ظرفیت پذیرش این مقطع تحصیلی در هر رشته‌ محل دعوت به مصاحبه انجام می شود تا پس از طی کردن مراحل مصاحبه، پذیرفته‌ شدگان نهایی مشخص گردند. سپس نام افراد پذیرفته شده در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری اعلام می شود.
یکشنبه 27 فروردین 1402 - 17:56

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل