>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
tolidzoghall
آفلاین

ارسال‌ها :3
عضويت: 6 /4 /1401
بهترین زغال چینی

مزیت زغال قالبی یا به اصطلاح زغال چینی در این می باشد که مواد اولیه جهت تولید این نوع زغال خاک اره یا ریز دانه های چوب می باشد که همه جا به وفور یافت می شود و با استفاده از دستگاه های موجود فشرده شده و چون داخل دستگاه خاک اره به صورت لایه ای روی هم پرس و تزیق میشود قدرت ماندگاری و ارزش سوختی ان چند برابر زغال معمولیمی شود و از نظر محیط زیستی سازگار با ان بوده ،به همین دلیل می توانیم ان را به یک محصول سود اور با تضمین بالا تبدیل کنیم. این کار به نوعی باعث جلوگیری از بریده شدن درختان جنگل جهت تولید زغال می شود.
قیمت فروش دستگاه تولید زغال چینی
زغال چوب یا اَنْگِشْت، ماده سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا دیگر اندام‌های گیاهی و جانوری است که قسمت اعظم ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد. این کربن نا خالص از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌ است.خط تولید دستگاه زغال هاي چيني به دلیل اینکه یک صنعت جدید درکشورهای خاورمیانه محسوب می شود دارای بازار خرید و فروش خوبی بوده و جزو شغلهای پردرآمدی می باشد.زغال فشرده با دستگاه زغال چینی به علت فراوانی منابع خاک اره (مواد دور ریختنی) در ایران، از کارگاه های چوب بری و مبلمان چوبی و غیره با هزینه بسیار مناسب و ارزان خریداری شده سپس به کارخانه های تولید زغال چینی با دستگاه زغال چینی منتقل می گردد .
در فرآیندی خاک اره تبدیل به بریکت می شود ( یعنی خاک اره با دیگر مواد ترکیب شده و درقالب فشرده قرار می گیرد که به شکل مکعب مستطیل بوده یا به اشکال دیگر) سپس از مرحله تولید وارد کوره شده و درآنجا به ماده هموژن (عملیاتی که درآن خواص فیزیکی ماده به کربن خالص تبدیل می شود) مبدل می شود و پس از تبدیل به زغال ، بسته بندی و به بازار انتقال می یابد.در دنیای امروز کشور ایران بهترین جایگاه را برای زغال فشرده و خط تولید ذغال چینی با دستگاه زغال های چینی داراست ، هم از نظر دسترسی به مواد اولیه فراوان و هم در خاور میانه پایگاه انرژی مواد سوختنی بوده که زغال فشرده به سهولت به کشور های عربی و اروپایی صادر می شود.
اکسترودر و یا دستگاه تولی چیست؟
از مهمترین دستگاه های بخش تولید زغال فشرده و زغال چيني می باشد. تولید بریکت با مرغوبیت بالا، مطلوب یا ضعیف از عملکرد دستگاه اکسترودر می باشد که گروه صنعتی کاسپین زغال استفاده از جدیدترین روش ها در طراحی و تولید انواع دستگاه اکسترودر با توانایی تولید زیاد جزو محصولات تیم مجرب این مجموعه می باشد که با قدرت و مهارت بالا توانسته از رقبای قدر خود سبقت گرفته و تحولی عظیم را در عرصه تولید زغال فشرده و زغال های چینی ایجاد نماید.انواع زغال چینی
انواع زغال چینی یا به عبارتی زغال قالبی، از مرسوم ترین نوع بریکت است که با خاک زغال چوب ، خاک اره و پوست گردو و نیز بعضی مواد دیگر ساخته می‌شود .
جهت ایجاد و ساخت ذغال فشرده، ابتدا باید مواد اولیه را تهیه کرد. این مواد شامل خاک ذغال است که از آسیاب کردن زغال چوب بدست می آید این خاک به دست آمده را با خاک اره و پوست گردو ترکیب کرده و سپس مقداری چسب طبیعی را همراه با بعضی مواد دیگر مخلوط می کنند. البته لازم به ذکر است که هات ذغال هیچ گونه چسب و مواد شیمیایی در ترکیب مواد اولیه اضافه نمی نماید.
این ماده بدست آمده را در محیط و محفظه ی گرما و فشار قرار داده و ماده ی خمیری شکل در قالب هایی به صورت متفاوت که اصولا به اشکال تخم مرغی یا چهارگوش یا استوانه‌ای قرار می گیرند. ابعاد بریکت‌ها مابین ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر می باشد . مواد افزودنی‌ که برای ساخت ذغال فشرده استفاده می شود شامل نیترات سدیم ، آهک، پارافین و بوره است.
ذغال فشرده
این نوع ذغال، از نوع صنعتی می باشد که برای حفظ محیط زیست بسیار کاربرد دارد. مواد اولیه این زغال در طبیعت به وفور یافت می شود و به راحتی قابل دسترسی است. همچنین قیمت بسیار مناسبی دارد که برای تولید کنندگان زغال فشرده با صرفه می باشد.انواع ذغال چوب
ذغال لیمو
زغال لیمو زغال چوب مرغوب، بی شکاف و سیاه است. هنگام شکستن، صدای فلزی ایجاد می نماید. اگر به زغال لیمو دقت کنید، رگه های بسیار باریکی از رنگ قهوه‌ای روی زغال قرار دارد که نشانگر نامرغوب بودن زغال است.
اگر فرآیند گازگیری در زغال چوب بطور کامل انجام نشود، افراد مصرف‌کننده هنگام گداختن زغال روی شعله با خرد شدن آن و پرش تکه‌های کوچک زغال به اطراف روبرو می‌شود.
ذغال کافه ای
زغال کافه ای، نوعی از زغال است که از چوب درختان مرکبات تهیه می شود. این زغال شکل خاصی چون زغال سکه، مجلسی، قلم و سایر موارد ندارد و به نام زغال کافه ای در قهوه خانه ها و سفره خانه ها مورد استفاده قرارمی گیرد. قیمت این زغال با توجه به ظاهر غیر مشخص بسیار مناسب است .
ذغال کبابی
زغال کبابی، ذغالی است که زمان سوختن دارای دود و بو و جرقه نباشد، و در زمان سرخ شدن، نیاز به باد زدن مداوم نداشته باشد و عمل سوختن به کندی انجام می گیرد. باد زدن زغال، وابسته به نوع غذاست که در غذاهایی مثل کباب کوبیده و دیگر کباب ها به دلیل چکه کردن روغن بر روی زغال امکان خاموشی زغال وجود دارد.
چهارشنبه 05 مرداد 1401 - 15:14

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل