تبلیغات در اینترنتclose
خاطرات کره جنوبی
خاطرات کره جنوبی
بازدید : 14 | دوشنبه 15 آبان 1396 - 19:30
avazhe
ارسالی ها : 3
خاطرات کره جنوبی
غذاهاي كره اي مملو از سير و پياز بود يا حداقل چنا ن بويي سراسر هواپيما را گرفته بود . بوي غريبي كه تا لحظه خروج از كره مرا متوجه مي كرد در سرزمين ديگري قدم برمي دارم .اگر بخواهم تفاوت هواپيماي كره را با هواپيماي خودمان مقايسه كنم بايد از تفاوت ميني بوس شمس العماره و اتوبوس ويژه سير و سفر مثال بزنم تا تفاوت اين دو به خوبي مشخص شود .هر دو ساعت يكبار در يك سيني دستمالهاي داغ مرطوبي تعارف مي كردند دستانت را مثل گداها باز مي كردي و با پنس يكي از آن دستمالها را تحويل مي گرفتي دانلود مقاله دانشجویی تا صورت خود را مرطوب و تميز كني .همچنان شب بود كه هواپيما اعلام كرد تا دقايقي بعد بر روي باند فرود مي آيد . چون مترادف با حركت خورشيد حركت مي كرديم اين يازده ساعت چه در امارات و طول راه ، شب را مي پيموديم .در واقع به وقت امارات نصف شب از امارات خارج شدم وبه وقت كره اول شب به كره رسيدم.يك عصر باراني و بعد فرود بعد از يازده ساعت و كف زدن مسافرين مرا به ياد كارتونهاي بوزتو انداخت و خنديدم . در يكي از قسمتهاي اين كارتون، هواپيماهاي اروپايي به راحتي فرود مي آيند اما هواپيماي ايتاليايي مثل هواپيماهاي وطني صعوشان با خلبان و فرود آمدنشان با خداست . وقتي هواپيما با زحمت بر روي باند مي نشيند مسافرين ايتاليايي فرياد شادي زده و كف مي زنند . تا چند سال بعد اين اتفاق اينجا هم مي افتد.قبل از مسافرت وقتي براي گرفتن ويزا جلوي سفارت كره جنوبي ايستاده بودم و به حرف ايرانيها گوش مي كردم كمي دلخور شده بودم . آنها از رفتار بد مامورين گمرگ كره با مسافرين ايراني خاطره ها نقل مي كردند آنها مي گفتند تا به كره برسيم اول ما را از بقيه مسافرين جدا مي كنند و در يك اتاقك شيشه اي نگه مي دارند و بعد از هزار سوال و جواب و اينكه آدرس اقامت و دوستان و افراد مورد ملاقات را گرفتند با رفتار بد اجازه ورود مي دهند .من فكر مي كنم همه ما آسمان بالاي خودمان را حمل مي كنيم يعني اگر رفتار درست و شايسته اي داشته باشيم در شهر خود يا شهر ديگر و يا كشور بيگانه هم با ما رفتار شايسته اي انجام مي شود . اين تجربه را در مورد كشورهاي مختلف داشته ام . برخي در مورد مردم آن كشور بد صحبت مي كردند اما وقتي به آنجا رفته بودم با من رفتار بسيار انساني كرده بودند .در گمرگ هم با رفتار خوب، مهر ورود زدند و به ميز مربوط به كنفرانس در فرودگاه مراجعه كردم . آقاي سان پارك در فرودگاه نبود مسئول مربوطه تلفن كنفرانس را گرفت و به آنها گفتم كه در فرودگاه هستم . دختري كه مسئول مربوطه بود برايم يك تاكسي گرفت و نشاني محل را داد و با خوشرويي بدرقه ام كرد .راننده انگليسي بلد نبود و حتي نتوانست در مورد تعداد فرزندان يا سن خود اطلاعاتي بدهد . به علت بارش شديد ترافيك بود تنها به او فهماندم از موسيقي آنها دانلود مقاله خوشم آمده است و احساس كردم خوشحال شده است. آهنگ مرا ياد كارتون پينوكيو ميانداخت.موقع عبور از اتوبان عوارض پرداخت .وقتي از او پرسيدم چقدر پرداخته است گفت 15 دلار ( 15 هزار تومان ) و من چند بار اين سوال را تكرار كردم چون فكر كردم راننده انگليسي بلد نيست و اشتباه مي كند اما بعد از پباده شدن جلوي هتل بوسان از ائلينا پرسيدم : لطفا از راننده بپرس چقدر عوارض پراداخت كرده است؟ و وقتي فهميدم 15 هزار تومان ، از ائلينا پرسيدم چقدر به ازاي اين 30 دقيقه راه به تاكسي پرداخته است ؟ شنيدم 45 هزار تومان به راننده پرداخته است.واقعا پول خوبي گير راننده ها مي آمد .البته هزينه ها بخصوص بنزين هم قطعا سر سام آور بود. اما به هر حال مهمان بودم و غصه اين هزينه ها را نمي كردم . ائلينا كليد اتاقم را از متصدي هتل دريافت كرد . دخترهايي كه مترجم ما بودند همه لباس يكدست سياه با آرم جشنواره پوشيده بودند .ائلينا دعوت كرد براي آشنايي با مهمانان و خوردن شام به آنها ملحق شوم اما به آنها گفتم بيشتر از 24 ساعت است كه استراحت نكرده ام و بايد دوش گرفته و استراحت كنم . به طبقه هفتم هتل 20 طبقه رفته و دوش گرفتم .هتل بوچوان در بوسان نزديك سئول يك هتل چهار ستاره ( البته با معيارهاي بالا ) و اتاقهاي بسيار شيك بود كامپيوتر با اتصال به اينترنت دستگاههاي چايساز و حتي جكوزي داخل حمام ...روي توالت فرنگي نزديك 30 دگمه كار گذاشته بودند كه به زبان كره اي بود . تا آخر مسافرت هم نفهميدم اين دگمه ها را براي چه واكنشهايي تعبيه كرده اند از مترجم هم خجالت كشيدم سوال كنم .خاطره يكي از دوستان تداعي شد كه براي مسابقه به اروپا رفته بودند . هموطن ما كه براي اولين بار توالت فرنگي ديده بود براي قضاي حاجت روي توالت ايستاده بود و ايستادن همان و و سقوط بر كف توالت همان و شكستن دست و محروم شدن از مسابقه همان شده بود .
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

1 از avazhe به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند : 1370 /

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.

پرش به انجمن :