>

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
avazhe
آفلاین

ارسال‌ها :3
عضويت: 15 /8 /1396
تشکر شده :4
نکات سفر به کره جنوبی


  • انعام دادن در این کشور معمولا مرسوم نیست اگرچه بسیاری از غربی ها به پیشخدمت ها در هتل و راننده تاکسی ها انعام می‌دهند و آنها نیز می پذیرند ولی مردم کره عادت به پرداخت انعام ندارند.

  • هنگام خرید و برای تخفیف گرفتن از فروشنده ها نباید قیمت مورد نظر خود را پیشنهاد دهید و بهتر از از فروشنده بخواهید ارزان تر حساب کند. عبارت «جوسیو» به همین معنی است و معمولا دو یا سه بار این عبارت را بگویید و قیمت کمتری را از فروشنده بخواهید کافی است.

  • پیدا کردن گوشت حلال در این کشور بسیار سخت است و در رستوران ها بهتر است قبل از سفارش غذا در مورد گوشت از مسئول آن سوال کنید.

  • اتوبوس ها در مسیرهای دوساعته توقف ندارند و سرویس بهداشتی نیز در آنها تعبیه نشده است پس بهتر است قبل از سفر به این موضوع دقت داشته باشید.


سلامت و امنیت در کره جنوبیکره جنوبی کشور بسیار امنی است و وقوع جرم در آن از کشورهای غربی بسیار کمتر است. در شهرهای بزرگ می‌توانید با خیال راحت، حتی در شب، بدون نگرانی قدم بزنید. به هر حال احتیاط در برخی موارد بخصوص برای خانم ها توصیه می‌شود.
کره جنوبی کشور بسیار همگن و یکدستی است و به همین دلیل نیز نژادپرستی در این کشور بسیار دیده می‌شود. اگر رنگ پوست شما تیره باشد بعید نیست که کمی با مشکل مواجه شوید هرچند این مورد نیز به ندرت رخ می دهد.
مخاطرات طبیعی همچون زلزله دانلود مقاله و طوفان های شدید در مقایسه با همسایه های این کشور همچون ژاپن، در این کشور بسیار کم رخ می دهد و تنها گاهی در بخش های جنوب غربی دیده می‌شود.
برای سفر به این کشور واکسیناسون برای بیماری خاصی نیاز نیست، گرچه هپاتیت A در برخی مناطق کره جنوبی شایع است.
آب لوله کشی در این کشور قابل آشامیدن است و کاملا قابل اطمینان است. با این حال بهتر است قبل از مصرف مثل بسیاری از مردم این کشور آب را تصفیه کرده یا بجوشانید. در کنار شیرهای آب در خیابان علامت نوشیدنی بودن آب یا نبودن آن قرار داده شده است که قبل از استفاده از شیرهای آب بیرون حتما این علائم را چک کنید.توصیه‌های عمومی سفرما در هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، سفیر فرهنگی ایران هستیم. از توهین به پرچم و نمادهای ملی کشور مقصد به شدت خودداری فرمایید.
رعایت اصول زندگی اجتماعی که در همه جا مورد احترام است: مثلا از اشاره به افراد و لمس دیگران بدون اجازه خودداری نمایید، به غریبه‌ها لبخند نزنید و ... . همینطور از بلند حرف زدن بپرهیزید.
از صحبت در مورد مسائل سیاسی هر کشور بپرهیزید.
سعی کنید نقشه‌ی هر منطقه را قبل از ورود و یا در بدو ورود تهیه کنید.
بردن تعدادی کنسرو نیز پیشنهاد می‌شود تا در مواقعی که دسترسی به رستوران ندارید استفاده نمایید. نکات ایمنی لازم برای استفاده از کنسروها، بخصوص کنسرو ماهی برای جوشاندن به مدت حداقل بیست دقیقه را حتما اجرا کنید تا خدای نکرده مشکلی در سفر شما پیش نیاید.
در مورد بقایای آثار تاریخی دانلود پروژه مراقب باشید. معمولا دست زدن به این آثار ممنوع است.
قبل از ورود به هر کشوری در مورد ممنوعیات ورود دارو به آن کشور تحقیق کنید تا مشکلی ایجاد نشود. در بعضی کشورها وارد کردن یک برگ استامینوفن هم غیرقانونی است.
تا حد امکان، از اعتماد به دیگران خودداری نمایید.
حتی الامکان سعی کنید به اصطلاح \"توی چشم نباشید\". کوله پشتی، دوربین دور گردن و عینک دودی و صندل مشخصه‌های بارز یک توریست است که برای شما چیزی جز خطر سرقت و گرانفروشی به همراه نخواهد داشت.
از هرگونه دعوا دوری کنید.
شماره و آدرس سفارت و کنسولگری‌های ایران و شماره‌های ضروری هر کشور را به همراه داشته باشید.
دوشنبه 15 آبان 1396 - 19:28

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


جذب نیرو
X بستن پنجره شارژ رایگان ایرانسل